Министър Христо Иванов отговаря на въпросите Ви за прогреса по правосъдната реформа.
В рамките на програмата на MOVE.BG: "Право и ред: справедливост в пет стъпки", поканихме министър Христо Иванов да отговаря на въпроси на гражданите за това до къде сме стигнали с реформата в правосъдието и какво предлага той да се случи. На 7-ми юли той отговаряше на предварително зададени от Вас въпроси, които екипът на MOVE.BG ще събра, систематизира и зададе.
Гледайте дискусията тук:
През месец май станаха известни два важни законопроекта: Закон за изменение и допълнение на Конституцията на Република България и Закона за изменение и допълнение на Закона за съдебната власт. Това са първите по-сериозни и по-конкретни предложения в изпълнение на Актуализираната стратегия за продължаване на реформата в съдебната система.
Какво предвиждат те? Как разделянето на Висшия съдебен съвет на 2 колегии прави правосъдието по-справедливо и животът ни по-добър? Предстоящите промени включват ли борба с корупцията по всички етажи на властта? Ще стане ли правосъдието по-бързо, ефективно, прозрачно и достъпно? На тези, но най-вече на Вашите въпроси ще отговаря Министърът на правосъдието Христо Иванов на 7-ми юли от 19.30 часа на www.movebg.com.
Вашите въпроси за предстоящата реформа, изпращани на e-mail до екипа на MOVE.BG на contact@movebg.com до 5-ти юли, включително. Най-интересните от тях бяха зададени на министъра на живо по време на предаването, а останалите ще бъдат обобщени и ще получат писмен отговор след това.
В дните до 7-ми юли обсъдихме какво се предлага с поправките в Конституцията и ЗСВ, проследихме спорните моменти и онагледихме най-големите проблеми, пред които е изправена реформата. Благодарим ви, че се включихте в дебата!
Подкрепете инициативата "Право и ред: справедливост в пет стъпки" във фейсбук.
Следете инициативата "Право и ред: справедливост в пет стъпки" на сайта на MOVE.BG, за да получавате актуална информация за това какво ново се случва и как може да се включите в този или следващите етапи от програмата.
Подкрепете инициативата "Правосъдие за всеки" и във Facebook.