MOVE.BG настоява за промени в публикуваните условия за кандидатстване по мярката от ПВУ за подкрепа на МСП-та с Печат за високи постижения от Европейската комисия, за да се гарантира, че над 118 милиона европейски средства за развитие на българския бизнес няма да бъдат загубени от България.

Генерал Иван Попов участва в три войни за свободата и обединението на Отечеството, в които е награден с два отдена “За Храброст” за проявена жертвоготовност в името на България. След втората национална катастрофа той се включва дейно в политическия живот с надежда да допринесе за възстановяването на страната, но на днешната дата - 16 април, загива под руините на църквата “Св. Неделя”. Загива, заедно с много други заслужили български офицери, след взривяването на църквата от дейци на Българската комунистическа партия.
Иван Попов е роден в будния крайдунавски град Свищов - мястото, където е основано първото българско читалище. Едва на 19 години се включва в четата на Филип Тотю по време на Сръбско-турската война, а след Освобождението завършва в първия - “генералският” випуск на Военното училище в София.
По време на Сръбско-българската война през 1885 г. капитан Попов се сражава в боевете при Сливница и Пирот в състава на Втори пехотен струмски полк. Младата българска армия успява да отблъсне сръбското нападение, но след австрийската заплаха за намеса на Австро-Унгария и Руската империя, българското настъпление е спряно.
Иван Попов взима дейно участие в Балканските войни, като е командир на Първи пехотен софийски полк, който се сражава на Тракийския военен театър. Благодарение на знанията и на показаните умения, по време на Междусъюзническата война е повишен и е назначен за командващ Първа пехотна софийска дивизия - Желязната дивизия. Ген. Иван Попов е награден с два отдена “За храброст”, народен орден “За военна заслуга” и царски орден “Св. Александър”.
След неуспеха в Балканските войни, роденият в Свищов генерал се включва в политическия живот - избран е за народен представител в XVII Обикновено народно събрание на Царство България. Въпреки напредналата си възраст след Първата световна война ген. Иван Попов е репресиран от режима на Александър Стамболийски, като е арестуван и затворен без съд и присъда.
Успял да преживее и тази приумица на съдбата, заслужилият генерал продължава достойно своя жизнен път и след преврата от 9 юни 1923 г. Само две години по-късно има нещастието да бъде убит на Велики четвъртък при кървавия комунистически атентат в църквата “Св. Неделя”.
Заедно с него загиват мнозина негови бойни другари, политически съмишленици и противници, приятели.